Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

5 wskazówek dotyczących ładowania roweru elektrycznego dla długiej żywotności baterii

Opis

Chcesz móc jeździć na swoim rowerze elektrycznym i czerpać z tego przyjemność, zarówno podczas popołudniowej przejażdżki po parku, jak i podczas porannego dojazdu do pracy. Aby tak się stało, wszystkie systemy roweru elektrycznego muszą działać prawidłowo. Jednym z kluczowych elementów jest akumulator roweru elektrycznego. Chcesz utrzymać go w dobrej kondycji, dlatego poniżej przedstawiamy pięć wskazówek dotyczących ładowania roweru elektrycznego, które pomogą mu żyć długo. Zobacz tutaj.

Wskazówka nr 1: Ładuj akumulator nowego roweru elektrycznego przez 12 godzin

Gdy po raz pierwszy otrzymasz nowy rower elektryczny, poświęć trochę czasu na całkowite naładowanie jego akumulatora przez okres do 12 godzin. Takie długie ładowanie wstępne zapewnia przepływ prądu przez wszystkie ogniwa i pomaga w kondycjonowaniu akumulatora zaraz po wyjęciu go z pudełka. To ważny element i warto o tym pamiętać. Pierwsze ładowanie jest bardzo ważne, to ono później pomoże dostosować się baterii do warunków.

Wskazówka nr 2: Regularnie ładuj baterię swojego roweru elektrycznego

Akumulatory litowo-jonowe stosowane są na przykład w rowerach elektrycznych marki EVELO, a także w większości rowerów elektrycznych. Powinny one działać dłużej przy regularnym użytkowaniu, a co za tym idzie – regularnym ładowaniu. Jeśli rozregulujesz cykle ładowania, może to doprowadzić do szybszego zużycia się baterii, co będzie skutkowało niedziałającym sprzętem.

W większości przypadków nie należy dopuszczać do całkowitego rozładowania akumulatora roweru elektrycznego. Należy raczej starać się ładować akumulator, gdy pozostaje od 30 do 60 procent jego pojemności. Niektórzy eksperci od akumulatorów sugerują jednak okazjonalne pełne rozładowanie, być może raz na 30 do 40 ładowań. W pozostałych przypadkach należy jednak stosować się do wytycznej 30-60 procent.

Aby regularnie ładować akumulator roweru elektrycznego, należy regularnie z niego korzystać, więc niech to będzie kolejna zachęta do wyjścia z domu i jazdy.

Wskazówka nr 3: Unikaj skrajnych temperatur

Akumulator roweru elektrycznego ma takie samo zdanie na temat pogody, jak większość rowerzystów, którzy z nich korzystają. Umiarkowane temperatury są zdecydowanie najlepsze. Aby przedłużyć żywotność akumulatora roweru elektrycznego, należy unikać skrajnych temperatur, zarówno podczas użytkowania, jak i ładowania akumulatora. Takie sprzęty nie lubią jak jest za gorąco i nie przepadają za mrozami. Podobnie jak Ty, akumulator elektryczny w rowerze EVELO Delta lubi umiarkowane temperatury, zwłaszcza podczas ładowania.

Podczas cyklu ładowania akumulator powinien znajdować się w otoczeniu, które jest cieplejsze niż mróz i nie gorętsze niż 110 stopni Fahrenheita. Ale po co popadać w skrajności? Byłoby jeszcze lepiej, gdyby temperatura podczas ładowania wynosiła od około 60 do 70 stopni Fahrenheita.

Wskazówka nr 4: Nie przeładowuj akumulatora roweru elektrycznego

Nie zostawiaj akumulatora roweru elektrycznego na ładowarce przez dłuższy czas – pomyśl o kilku dniach lub więcej. Kiedy to zrobisz, możesz doprowadzić do sytuacji, w której akumulator rozładuje się, pozostawiając go na poziomie 95 procent pojemności. Następnie ładowarka przystępuje do pracy, uzupełniając poziom naładowania akumulatora. Ten cykl drobnych rozładowań i uzupełniania off trwa tworząc serię złych cykli ładowania. Zamiast tego używaj timera na swoim urządzeniu mobilnym, aby przypomnieć sobie o odłączeniu baterii od ładowarki. Pamiętaj, aby nie przytrzymywać baterii za długo w prądzie. To niekorzystane zarówno dla środowiska jak i dla twojego porfela.

Wskazówka nr 5: Nie przechowuj pustego akumulatora

Czasami może zaistnieć potrzeba przechowania akumulatora roweru elektrycznego. Być może wybierasz się na wycieczkę. Może na zewnątrz jest zbyt zimno, aby jeździć. Niezależnie od tego, nie należy przechowywać pustego akumulatora, lecz raczej oczekiwać, że będzie on miał około 40-70 procent swojej pełnej pojemności.

Dodatkowe pytanie: Jak naładować swój rower elektryczny?

Rowery elektryczne są obecnie bardzo popularne, ponieważ odciążają Cię z wysiłku pedałowania do pracy lub dają Ci szybki zastrzyk energii zasilany baterią, który pomoże Ci jechać dalej i dłużej, gdy zabraknie Ci sił. Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci upewnić się, że ładujesz swój rower elektryczny w prawidłowy sposób.

Rozpocznij ładowanie

WAŻNE: używaj wyłącznie ładowarki dostarczonej wraz z rowerem elektrycznym lub zamiennika dostarczonego bezpośrednio przez producenta. Używanie taniej ładowarki alternatywnej lub niemarkowej stanowi potencjalne zagrożenie zarówno dla Ciebie, jak i dla akumulatora.

Jak przechowywać baterię roweru elektrycznego, gdy nie jest używana?

Weź pompkę rowerową i lekko napompuj dętkę, a następnie wsuń ją z powrotem pomiędzy oponę a koło. Pamiętaj, aby przełożyć zawór dętki przez otwór zaworu w kole i upewnić się, że opona jest skierowana we właściwą stronę (pomocna jest w tym strzałka!). Wyrównaj beading na kole i na oponie, używając dźwigni do opon, jeśli będzie ciasno. Gdy wszystko jest już ułożone, napompuj całą oponę za pomocą pompki rowerowej do wartości PSI (funtów na cal kwadratowy) podanej na ściance opony. Nie zapomnij o założeniu nakrętki zaworu, aby zapobiec przedostawaniu się brudu i zanieczyszczeń, załóż ponownie koło i możesz ruszać w drogę!

Na koniec należy pamiętać, aby po naładowaniu pozostawić baterię na 10-15 minut przed ponownym zamontowaniem jej w rowerze. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące rowerów elektrycznych lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat ładowania baterii, zadzwoń do lokalnego sklepu, a jeden z naszych ekspertów rowerowych będzie w stanie Ci pomóc!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
X