Wyspecjalizowany oddział terapeutyczny dla osób uzależnionych od alkoholu

Kategoria:

Opis

Wyspecjalizowany oddział leczniczy dla pacjentów uzależnionych od alkoholu a także innych środków wpływających na pracę mózgu umieszczony jest w miejscowości umieszczonej w województwie pomorskim. Jest to Ośrodek Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni „PLUS”. Na oddziale leczenia uzależnień od alkoholu realizowana jest terapia krótkoterminowa, trwająca 8 tygodni. Terapia skierowana jest do osób widzących u siebie objawy uzależnienia albo osoby z rodziny. Leczenie odbywa się w grupie nie większej niż 18 osób. Są to najlepsze warunki do wykonania terapii. Ćwiczenia nadzorowane są przez wykwalifikowanych psychoterapeutów, jacy pacjenta traktują z należytą uwagą.

Kameralny oraz przyjazny klimat sprzyja uzyskać dobre efekty. Pacjenci są bardziej szczerzy. Terapia indywidualna w wandzin.pl – ośrodek leczenia uzależnień nfz ma miejsce raz w tygodniu. To idealne uzupełnienie terapii grupowej. W dodatku, wykonywana jest ergoterapia. Pomoc terapeutyczna na najwyższym poziomie przekonuje do odbycia terapii we wskazanym ośrodku. Realizowana jest również pomoc psychiatryczna, prawnika oraz socjalna. Ośrodek w Wandzinie proponuje spotkania warsztatowe dla rodzin osób leczących się. Warsztaty edukacyjne mają za zadanie poszerzyć informacje na temat przyczyn choroby alkoholowej.

Rozbudzana jest motywacja a także wyraźne podejście do bycia trzeźwym. To zwiększa szansę zakończenia spożywania alkoholu przez osobę uzależnioną. Bliscy natomiast nie obarczają się winą. Na witrynie www zakładu umieszczone są dokładne wiadomości odnośnie tego, jakie są reguły przyjęcia, co można ze sobą wziąć do placówki a także co jest absolutnie niedozwolone w trakcie przebywania na leczenia. Dla ludzi zaciekawionych wskazane są też numery kontaktowe. Placówka działa od dwudziestu pięciu lat, proponując wsparcie dla pacjentów zmagających się z uzależnieniami. Spore doświadczenie pozwala pomagać pacjentom, jacy nie radzą sobie w życiu.

X