W jaki sposób wybrać lekarza prowadzącego ciążę?

Kategoria:

Opis

Na początku ciąży należy udać się do lekarza, od pierwszych dni ważna jest stała kontrola i opieka ginekologa, ponieważ korzystna kondycja matki wpływa na zdrowie stworzonego przez nas jeszcze nienarodzonego dziecka. Lekarz ginekolog będzie się nami opiekował od pierwszego do dziewiątego miesiąca ciąży, jeżeli wszystko będzie przebiegało porządnie.

Natomiast jeżeli pojawiłyby się jakiekolwiek zawiłości, wielokrotnie pozostajemy pod opieką ginekologa, położnika w szpitalu lub też klinice, do której trafmy. Wybór lekarza ginekologa powinien być ostrożny oraz przemyślany, nadzwyczaj istotne jest zapisanie się do lekarza znajdującego się w pobliżu stworzonego przez nas miejsca zamieszkania. Istotne jest to w głównej mierze właśnie dlatego, iż w późniejszym okresie, kiedy już trudniej nam się poruszać, musimy o wiele bardziej na siebie uważać, wizyty u lekarza są częstsze, wobec tego dalsze dojeżdżanie staje się dokuczliwe – usg prenatalne Poznań. Już podczas pierwszej wizyty doktor powinien zapisać kobiecie podstawowe i potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu witaminy.

Pierwszym z zapisanych specyfików już przed ciążą powinien być kwas foliowy, jaki chroni dziecko przed powstawaniem znacznych wad. Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa chodzi się co miesiąc, później co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed porodem co tydzień. Wypada pilnować kontrolnych badań zlecanych przez lekarza prowadzącego i wykonywać je regularnie. Co miesiąc wykonuje się morfologię krwi, i raz w miesiącu zrobić kontrolną analizę moczu. W okresie 24-26 tygodnia ciąży doktor powinien skierować kobietę w ciąży na badanie sprawdzające poziom glukozy we krwi. Badanie to polega na pobraniu krwi po wypiciu szklanki wody z rozpuszczona glikozą. Pomaga ono w stwierdzeniu czy nie grozi kobiecie cukrzyca ciążowa, która żąda od kobiety przyjmowania wielu leków oraz zmiany diety. Co więcej około trzech, czterech razy w ciąży egzekwowane jest badanie USG, około 12 tygod

X