Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jaka jest różnica między szpitalami prywatnymi a publicznymi?

Opis

Podstawową różnicą pomiędzy szpitalem prywatnym a publicznym jest własność. Szpital prywatny to taki, który jest własnością i jest zarządzany przez osobę lub wiele osób, które zarządzają całością finansów na własną rękę. Z drugiej strony, szpital publiczny jest całkowicie i w całości prowadzony przez rząd i finansowany z jego pieniędzy.

Opłaty w szpitalu prywatnym są wyższe niż w szpitalu publicznym. Należy zauważyć, że w większości przypadków szpitale publiczne oferują swoje usługi bezpłatnie lub po obniżonych stawkach. W szpitalu publicznym, ponieważ usługi są w większości bezpłatne, czas oczekiwania jest dłuższy. Na niektóre operacje pacjenci muszą czekać latami, aż dostaną swoje miejsce. W szpitalu prywatnym czas oczekiwania jest krótszy. Jeśli ma się pieniądze, operację można przeprowadzić bardzo szybko. Prywatne szpitale mają najnowocześniejszy sprzęt, a także sprzęt, który działa dłużej.

Szpitale publiczne mają dobry sprzęt, ale z powodu ekstremalnego użytkowania może on ulec uszkodzeniu częściej niż ten w szpitalu prywatnym. Liczba pacjentów przypadających na jednego lekarza jest wyższa w szpitalach publicznych. Nie jest to dobre, ponieważ uwaga jest zbytnio podzielona. Jest to również męczące dla lekarza. Ponieważ szpitale prywatne są rodzajem biznesu, zarabiają jak każdy inny biznes. Jednak nie jest tak w przypadku szpitala publicznego. Rządy prowadzą szpitale publiczne dla zdrowia swoich obywateli, a nie dla zysku.

Czy powinieneś pracować w szpitalu czy w prywatnej klinice?

Jeśli szkolisz się w kierunku kariery w służbie zdrowia w B.C., możesz zacząć rozważać, czy chciałbyś pracować w szpitalu, czy w prywatnej klinice. Każdy wybór ma swoją własną listę zalet i wad, ale na koniec dnia, to wszystko jest kwestią preferencji.

Powiedzmy na przykład, że jesteś zainteresowany praktyczną nauką pielęgniarstwa. Szpital może zaoferować Ci bardziej elastyczne godziny pracy, podczas gdy prywatna klinika może zaoferować lepszą pensję początkową. Praca w szpitalnym oddziale ratunkowym może oferować szybką, ekscytującą zmianę pracy, podczas gdy prywatna klinika ma wielu powracających klientów, co daje możliwość budowania stałych relacji z pacjentami. Oto spojrzenie na niektóre z kluczowych korzyści płynących z pracy w obu sektorach, które mogą pomóc w podjęciu nieco łatwiejszej decyzji!

Prywatne kliniki i charakterystyka pracy

W Kanadzie, prywatne kliniki opieki zdrowotnej są często wyspecjalizowanymi praktykami. Dentyści, optometryści i lekarze rodzinni są przykładami pracowników służby zdrowia, którzy mogą mieć własną prywatną praktykę. Zazwyczaj pacjenci odwiedzają prywatne kliniki, co daje możliwość większego potencjału zarobkowego, jeżeli praktyka jest dobrze ugruntowana i odnosi sukcesy.

Studenci z wykształceniem asystenta biura medycznego mogą uzyskać wyższe wynagrodzenie początkowe w sektorze prywatnym, ponieważ może być więcej obowiązków związanych z księgowością niż w warunkach szpitalnych. Sektor ten może również czasami oferować więcej możliwości ubiegania się o podwyżki, ponieważ przychody pracodawcy mogą rosnąć z czasem, gdy ich baza pacjentów się rozwija.

Jeśli wolisz mniej stresujące środowisko pracy, prywatne kliniki zazwyczaj pracują wyłącznie na zasadzie umawiania wizyt, co sprawia, że w poczekalniach jest mniejszy tłok i panuje spokojniejsza, “niekrytyczna” atmosfera.

Szpitale i elementy pracy w nich

Szpitale mają wiele różnych oddziałów, a zatem oferują wiele możliwości mobilności w miejscu pracy i awansu na stanowiska kierownicze. Zdobycie dyplomu specjalisty ds. wsparcia szpitalnego, na przykład, może dać Ci możliwość udzielenia wsparcia administracyjnego dla dowolnej liczby działów, od radiologii do onkologii. Dla absolwentów z rodzinami, ważne jest, aby pamiętać, że zatrudnienie w szpitalu zazwyczaj obejmuje plany emerytalne, jak również świadczenia.

Jeśli jesteś najbardziej zaniepokojony o stabilności pracy, statystyki donoszą, że istnieje większe zapotrzebowanie na specjalistów do pracy w sektorze szpitalnym, więc lądowanie pracy zaraz po szkole jest bardzo prawdopodobne. Szpitalne oddziały ratunkowe są również otwarte przez całą dobę i dlatego oferują większą różnorodność zmian pracy, aby dopasować się do Twojego stylu życia.

Praca w szpitalu przebiega w szybkim tempie i daje Ci możliwość poznania wielu ludzi. Jeśli jesteś zorientowany na obsługę klienta i lubisz pracować w ruchliwym środowisku, kariera w szpitalu może być dla Ciebie! Zobacz co warto wiedzieć o szpitalu

3 najważniejsze różnice między domem opieki a szpitalem

W miarę starzenia się ludzie zaczynają stykać się z systemem opieki zdrowotnej w sposób odmienny od tego, do czego są przyzwyczajeni i czasami te doświadczenia mogą być przytłaczające. Jeśli jesteś nowy w systemie, nie tylko zmagasz się z jakimkolwiek problemem zdrowotnym, ale także uczysz się o nowym miejscu i jego kulturze, ustalasz rozsądne oczekiwania co do opieki i próbujesz odnaleźć się w tym, być może, nieznanym środowisku.

Niezależnie od tego, czy zostaniesz przyjęty do szpitala, czy też ty lub ktoś z twoich bliskich rozważa przeniesienie się do domu opieki, oto kilka kluczowych różnic, których należy być świadomym, jeśli chodzi o opiekę, jakiej możesz oczekiwać w obu miejscach.

Kuracje i leczenie

Jedną z różnic w opiece, jaką można otrzymać w szpitalu i w domu opieki jest to, że opieka szpitalna ma na celu znalezienie lekarstwa. Niezależnie od tego, czy pacjent cierpi na chorobę czy uraz, szpital będzie pilnie pracował nad wyleczeniem dolegliwości, a pacjent będzie mógł opuścić szpital, gdy problem zostanie odpowiednio rozwiązany. Z drugiej strony, dom opieki zazwyczaj nie leczy chorób.

Mieszkańcy domów opieki zazwyczaj nie mają ostrych, pojedynczych problemów, na które można znaleźć lekarstwo. Zazwyczaj mają oni problemy długoterminowe lub choroby przewlekłe, których nie da się wyleczyć, ale mogą być i będą one łatwo leczone i zarządzane przez zespół medyczny.

X