Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy trzeba projektując plac zabaw

Kategoria:

Opis

Na większości osiedli niejednokrotnie można zauważyć różnego rodzaju placyki zabaw, na których bez przerwy bawią się małe dzieci. Dorośli z reguły nie myślą zbytnio o bezpieczeństwie swoich pociech, bo zakładają że skoro taki placyk dopuszczony został do użytku, to osoby za to odpowiedzialne dopilnowały wszystkiego. A jak się okazuje, do dopilnowania jest całkiem sporo, i to praktycznie na wszystkich etapach projektowania takiej atrakcji. Przede wszystkim wszystkie stosowane sprzęty muszą posiadać niezbędne atesty, dopuszczające do wykorzystania z udziałem dzieci.

Ma to duże znaczenie, bowiem zastosowanie urządzeń bez certyfikatu jest ryzykowne ze względów bezpieczeństwa, a jeżeli się zdarzy jakiś wypadek może się to skończyć konsekwencjami dla osób, które się na to zgodziły. Tak więc przy szukaniu takiego wyposażenia wybierać należy jedynie sprawdzone firmy, co do których będzie się miało pewność jeśli chodzi o zachowanie jakości.

Atestowane sprzęty są istotne, ale muszą być one też prawidłowo zamontowane. To kolejny istotny etap całego projektu, podczas którego łatwo popełnić można jakieś błędy. Spotykane najczęściej to brak odległości między poszczególnymi zabawkami czy niezachowanie koniecznych prześwitów, lecz jest ich wiele więcej. Dużo można też zepsuć w czasie samego montażu, który trzeba bardzo dokładnie wykonać. Jeżeli wylane zostaną zbyt małe fundamenty czy pozostawione wystające, ostre krawędzie, to w którymś momencie skończyć się to może poważnym wypadkiem. Dlatego dopilnowanie kwestii montażowych ma duże znaczenie, a na koniec i tak należy gotową konstrukcję poddać kontroli, zrobionej przez rzeczoznawcę z uprawnieniami. Kontrole tego typu przeprowadzać też należy w regularnych odstępach czasu, Podczas nich zostanie oceniony stan techniczny poszczególnych urządzeń i to, czy nie stwarzają zagrożenia. Osoby interesujące się tą tematyką zajrzeć mogą na stronę https://rzeczoznawca-dmuchance.pl/place-zabaw/regulamin-placu-zabaw/, na jakiej znajdą dużo ciekawych informacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
X