Odpoczynek i wczasy w krajowych górach

Kategoria:

Opis

Zawsze oszałamiały mnie góry. Były dla mnie nieodkrytą kartą, jaka coraz bardziej staje się tajemnicza. Najwspanialsze wczasy, jakie przeżyłam były w tamtym roku. Pojechałam do Zakopanego. To optymalne miejsce na Ziemi! Nie umiem jeździć na nartach i w ogóle nie uwielbiam zimy, ale za to wolę lato, bowiem wtedy wolno dużo zwiedzać i niezwykle wiele się nauczyć – potwierdzają to wakacje w polskich górach. Stale poznając nowatorskie miejsce przygotuję się do aktywnego odwiedzania.

Tak samo było tym wspólnie. Tuż po tym jak zadomowiłam się w hotelu wybrałam się na Gubałówkę. Kolejka torowo liniowa była nieco zatłoczona, jednak jazda była przyjacielska. Na szczycie zobaczyłam śliczny krajobraz Zakopanego. Wtedy zakochałam się w tym miejscu. Spędziłam tam kilka godzin rozmyślając i napawając się widokiem. Było to bardzo relaksujące. Przed zjazdem na dół postanowiłam coś zjeść, przez co skierowałam swoje kroki do bufetu na Gubałówce.

Prawdziwie góralskie jedzenie było wyborne. Kiedy zjechałam na dół, zakomunikowałam, że można czasem być szaloną na całego. Przed Gubałówką na placu stał wielki żuraw i ujrzałam, iż ludzie skaczą na bungy. Pomyślałam, z jakiej przyczyny mam nie spróbować. Jestem jakkolwiek zawsze odważna i nie uciekam od wyzwań. Cena była na tyle godziwa, że zdecydowałam się. Miły pan pomógł mi założyć cały osprzęt na me drobne ciało i pojechałam na samą górę żurawia. Serce podchodziło mi pod gardło, jakkolwiek dałam poradę.

Skoczyłam oraz wtenczas zrozumiałam, iż Zakopane jest moim drugim domem. Po skończeniu studiów, wspólnie z moim chłopakiem wyjeżdżamy tam na stałe. Od wielu lat trenuję górską wspinaczkę. Uwielbiam ten sport. Wakacje są właściwym od czasu do czasu, by spowodować własne umiejętności nie na skałkach wspinaczkowych, lecz na szczytach prawdziwych gór. Zdecydowanie wolę polskie góry, aniżeli góry poza granicami stworzonego przez nas kraju. Z tego powodu w czasie wakacji postanowiłam wyjechać do Zakopanego. Tatry są cudowne latem. Bujna przyroda przyciąga tam masę turystów. Jest to także pierwszorzędny czas na wspinaczkę górską, jaka jest wtedy najbardziej bezpieczna. W pierwszej kolejności zaczęłam od treningu. Moim zamiarem była Gubałówka, jakiej wielkość pokonałam oczywiście pieszo.

X