Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ciekawostki o Południowej Ameryce i Północnej

Opis

Ameryka Południowa jest kontynentem, którego zaludnienie jest bardzo nierównomierne. Państwem najgęściej zaludnionym w Ameryce Południowej jest Ekwador, gdzie na kilometr kwadratowy statystycznie przypada czterdziestu mieszkańców. Zaś państwem, jakie ma najmniejszy stopień konsystencji zaludnienia jest Surinam, w jakim na kilometr kwadratowy przypada trzech obywateli. Niewątpliwie najgęstsze zaludnienie w Ameryce Południowej jest tam, w jakim miejscu aglomeracja jest najbardziej rozwinięta. Gra toczy się tutaj o takie miasta jak: Sao Paulo (dwadzieścia jeden milionów mieszkańców), Lima (osiem milionów mieszkańców), Rio de Janeiro (dwanaście milionów mieszkańców) i Bogota (siedem milionów mieszkańców). Ameryka Południowa jest krajem składającym się z dwunastu państw, jakie dysponują niepodległością. Jest także jeden obszar podległy (Gujana Francuska). Najogromniejszym miastem Ameryki Południowej jest brazylijskie miasto Sao Paulo – inne zajmujące wiadomości o Amerykach odszukasz na stronie internetowej Ameryka Północna ciekawostki. W Ameryce południowej znajduje się też największy wulkan świata. Chodzi o Ojos del Salado, jakiego wysokość wynosi niemal siedem tysięcy metrów nad poziom morza. W Ameryce Południowej spotkać można wszystkie bogactwo fauny i flory.

A wszystko jest zasługą tego, że mieści się tam dużo obszarów, które nie zostały jeszcze naruszone przez człowieka. Obszerna ilość odmian flory powoduje, że kontynent ten wydaje się piękniejszy. Duży stopień roślinności uwypukla, iż jest to miejsce, gdzie nie jakikolwiek obszar zamienia się w tereny pod fabryki. Najpiękniejszym oraz najbardziej zielonym miejscem w Ameryce Południowej jest dorzecze amazonki, w jakim miejscu spotkać jesteśmy w stanie prawdziwy i niezmiernie szablonowy las tropikalny (deszczowy). Roślinność w Ameryce Południowej w żadnym wypadku nie jest ograniczona, a wyraźnie przeciwnie. Zróżnicowanie roślinne jest tu w rzeczy samej znaczne i w szeregu przypadków spotykane. Jest tutaj również dużo roślin użytkowych, takich jak ananas, tytoń, ziemniak lub także kakaowiec. Ameryka Południowa jest również bogata w wiele gatunków zwierząt, jakich nie można zobaczyć na innych kontynentach. Są to takie zwierzęta jak kondory, boa dusiciele, kolibry, anakondy czy także tapiry bądź też jaguary.

X