Marketing na ciuchach – kolory oraz dobór grafiki

Kategoria:

Opis

Dla uzyskania efektywnego przekazu znaczących jest parę aspektów. W szczególe: język, muzyka oraz tło graficzne. W zależności od medium, w jakim będzie upowszechniana reklama na innym elemencie kupi się wzmianka twórcy. Dla znacznej większości kampanii propagandowych ważnym aspektem staje się kwestia wizualna. Nie ma ona bo użycia wyłącznie w wypadku reklamy radiowej. Wszelkie inne typy przywiązują do tej dyscypliny niezmiernie dużą wagę. Jest to spowodowane legendarnym wpływem wyznaczonych barw na umysł człowieka i normami stosowanymi przez inne firmy. W reklamach komercyjnych unika się na ogół koloru czarnego oraz białego, a wykorzystuje się wszelkiego rodzaju żywe, intensywne kolory. Gra toczy się bo o to, by przyciągnąć i skupić uwagę możliwego kontrahenta. Odcienie takie jak biel, czerń, złoto i srebro są domeną towarów luksusowych.

W reklamach towarów dziecięcych użytkuje się najczęściej niewyraźne, lekko rozmyte barwy, wśród których niemało jest niebieskiego oraz różowego, tudzież branże kosmetyczne upodobały sobie zwłaszcza zielenie oraz fiolety. Obrazy, obrazki oraz rysunki, scenki, postacie i zdjęcia – to wszystko najistotniejsze elementy spotu telewizyjnego. Większość populacji to bo wzrokowcy, jacy zapamiętują więcej tego, co spostrzegają, aniżeli tego, co słyszą. Dlatego właśnie reklama nie stroni od pokazywania doskonałych bądź zadziwiających obrazów – również na ubraniach – sprawdź nadruk na odzieży.

Wszystko zależy bezsprzecznie od koncepcji autora, niemniej jednak zazwyczaj obrazy opisywanej w reklamie są, najrówniej mówiąc, śliczne. Twórcom zależy bowiem na wytworzeniu słusznej reakcji u odbiorcy, a świat pełen kapitalnych, fenomenalnych pejzaży, osób i przedmiotów staje się obiektem pożądania. Odpowiada się w ten sposób na tęsknotę człowieka za spokojem oraz harmonią oraz atrakcyjnym, barwnym życiem, tak innym od tego znanego z zwyczajności. Sporadycznie zdarza się, aby materiał mający funkcję reklamy epatował brzydotą czy pesymizmem. Opiera się niekiedy na kontrowersji czy kontraście jednak zawsze pamięta, aby odwołać się choć po części do baśniowej, ślicznej krainy ze snów. To naturalnie dzięki temu, realizuje on najpełniej własną funkcję perswazyjną.

X