Luksusowe kosmetyki

Kategoria:

Opis

Nawet, gdy stworzona przez nas cera choruje, możemy się cudownie umalować. Są już kosmetyki, które nie jedynie maskują kłopoty, jakkolwiek pomagają też poprawić stan cery. Należyty make – up w parę minut może zataić popękane naczynka, zaczerwienienia, czy także łuszczące się plamki. Kłopot w tym, że w niektórych schorzeniach, takich jak atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty czy łuszczyca, im mniej kosmetyków nałożymy na twarz, tym porządniej. Nawet odrobina pudru może, albowiem wywołać podrażnienia i nasilić objawy choroby. Ostatnio w aptekach i drogeriach pojawiło się sporo kosmetyków przeznaczonych do malowania nadzwyczaj wrażliwej skóry.

Można je wykorzystywać nawet w trakcie leczenia dermatologicznego. Są one dokumentnie przebadane oraz bezpieczne. Nie tylko ukrywają komplikacje z cerą, niemniej jednak dzięki odżywczym i kojącym składnikom łagodzą je. Najistotniejsze w makijażu chorej skóry jest wyrównanie jej koloru. Nie musimy niemniej jednak robić tego ciężko kryjącymi fluidami, bowiem są one, na co dzień nazbyt ciężkie – więcej na witrynie luksusowe kosmetyki. Bezpieczniejszym sposobem na ukrycie zaczerwienień jest zastosowanie podkładu z apteki. Dermatolodzy polecają szczególnie fluidy przeznaczone do cer problemowych.

Oprócz tego, iż zawierają one żółte pigmenty, które ładnie wyrównują kolor skóry, to działają także leczniczo oraz koją podrażnienia. Jeżeli mimo tego, czerwone plamki w dalszym ciągu są zauważalne można je przykryć korektorem w sztyfcie. Kobiety z atopowym zapłonem skóry, łuszczycą czy również trądzikiem mają niejednokrotnie wybitnie wrażliwą skórę dookoła oczu. Większość kolorowych kosmetyków łatwo ją podrażnia, właśnie dlatego też najodpowiedniej jest używać preparatów, które nie zawierają substancji zapachowych czy konserwantów, bo to one z reguły uczulają. Odpowiednio sprawdzają się zwłaszcza mineralne cienie oraz kredki. Stworzono je umyślnie dla ludzi z alergiami oraz kłopotami skórnymi. Nie powodują one zaczerwień i nie podrażniają wrażliwej cery w okolicach oczu. Należałoby też używać maskary, jaka ofiarowana jest dla alergików, bo skóra ulega niesłychanie łatwo stanom zapalnym.

X