Czym jest botoks i jak się go stosuje?

Kategoria:

Opis

W dzisiejszych czasach niezwykle modnym sposobem na poprawę wyglądu jest sztuka lekarska estetyczna. Najpopularniejszy w minionych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej. Wykonuje się go, w celu zredukowania trudnych oraz przeszkadzających zmarszczek mimicznych, żeby skóra na twarzy była ujędrniona i gładka. Botox stosowany jest także w leczeniu zaburzeń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, inaczej hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego czy też fragmentarycznego rozluźnienia mięśnia. Aktywność botoxu inauguruje się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy.

Trzeba zaznaczyć, że po leczeniu są w stanie wystąpić skutki uboczne, takie jak przelotna bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one niemniej jednak łagodny charakter i są krótkotrwałe. Minionym aspektem dotyczącym Botoxu, jest jego koszt. Zabiegi wstrzyknięcia toksyny botulinowej, u dzieci z mózgowym obezwładnieniem dziecięcym są refundowane. Natomiast każdy, kto zdecyduje się na upiększenie swojej twarzy, ma obowiązek być przygotowany na charakterystyczny uszczerbek finansowy. Jest to jedna z najbardziej słynnych metod usuwania zmarszczek mimicznych – wypróbuj botoks.

Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. Z reguły jest wstrzykiwane w górne części twarzy i w okolicach ust. Polega to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego cera w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby wypełnić miejsce, w którym wytworzyła się zmarszczka. Jest także stosowany jako wypełniacz w celu powiększenia ust. Chwilowo coraz częściej użytkuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach medycznych oraz nie żąda znieczulenia.

Nie powinny go wykorzystywać kobiety w ciąży, jak oraz osoby z chorobami układu nerwowego oraz sercowego, a również z chorobą mięśni. Jest to zabieg tymczasowy oraz należy go regularnie powtarzać. By nie posiadać jakichkolwiek efektów ubocznych, warto chodzić do prestiżowych gabinetów medycznych, w których zabieg zostaje wykonany przez należytego profesjonalistę. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż należy pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały i powinien być regularnie ćwiczony.

X