Laptopy poleasingowe

Kategoria:

Opis

Z trudem chyba w współczesnych czasach odkryć osobę, która przenigdy w życiu nie korzystała z notebooka. Jeszcze trudniej na pewno odszukać osobę, jaka nie wiedziałaby, czym jest laptop. Jednakowoż, gdy należy oznajmić, skąd wzięły się na rynku laptopy, jaka jest ich historia, objaśnienie i pochodzenie nazwy, kwestia nie wydaje się już tak ewidentna ani prosta. Jakkolwiek nazwa „laptop” wywodzi się od połączenia dwóch angielskich słów: „lap” (kolana) i „top (góra, na wierzchu). Świadczy to nie mniej nie znacznie więcej, ale że laptopy w własnych założeniach były urządzeniami pomyślanymi jako małe, przenośne komputery, z jakich można korzystać swobodnie w podróży (w pociągu, samochodzie, autokarze, a nawet w tramwaju), oraz tak naturalnie są na co dzień użytkowane przez ich użytkowników, jako przenośne (motoryczne) komputery osobiste.

Istnieją też inne typy zminiaturyzowanych mobilnych pecetów, jakie są mniejsze od laptopów. Są one definiowane mianem netbooków, palmtopów bądź też smartfonów. Ten ostatni to właściwie sprzęt pośrednie pomiędzy telefonem a komputerem. Laptop to nic innego jak po prostu niewielkich formatów komputer osobisty, z którego jesteśmy w stanie korzystać w umownym miejscu tak długo, jak nam na to pozwoli żywotność baterii lub ewentualnie dostępność źródła zasilania. Notebook pierwotnie funkcjonował jako mniejsza odmian laptopa, mniej przydatny ze względu na mały wyświetlacz, jednak bardziej praktyczny, kiedy dzięki niewielkim formatom nie wymagał tak częstego podłączania do źródła energii, zatem wolno było z niego korzystać znaczne dłużej (przy dobrej konfiguracji ustawień nawet do dziesięciu godzin) wykorzystując jedynie z energii zgromadzonej na baterii. Wymiary notebooka nie przekraczały w większości wypadków rozmiarów teczki formatu A4, inaczej typowego notatnika, (wskutek tego urządzenie to pozostało nazwane w ten sposób. I na tym poprawnie kończyłyby się różnice między tymi dwoma rodzajami komputerów.

W dzisiejszych czasach w obliczu coraz bardziej postępującej miniaturyzacji, gdy praktycznie wszystkie komputery, w tym laptopy, są coraz to mniejsze, różnica między poszczególnymi ich rodzajami się zaciera i nazwy te funkcjonują nieomal wymiennie. Istotną zaletą laptopów jest ich ostateczna cecha, dla jakiego została utworzona, innymi słowy mobilność – zamów laptopy poleasingowe. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia na laptopie wolno pracować niemalże w każdym miejscu bez przymusów doładowywania baterii. Można też łatwo transportować urządzenie. Tudzież za istotną wadę wolno uznać niezbyt wygodną, niewielką, klawiaturę i brak myszki i konieczność sterowania przy pomocy touchpada.

Poza tym dominuje powszechne przekonanie, iż laptopy są bardziej awaryjne niż klasyczne komputery, szczególnie akumulatory w szeregu przypadków już po kilku miesiącach się psują. Jednakowoż jest to cecha fabryczna baterii, często nawet sami producenci określają solidność baterii na kilka miesięcy lub mniej, wobec tego należy mieć tego świadomość i już w momencie zakupu szczegółowo czytać wszystkie instrukcje tak, by później nie ulegać rozczarowaniom. Wielokrotnie też laptopy posiadają niższą jakość parametrów użytkowania i wytrzymałości aniżeli sztampowe komputery stacjonarne.

X