Jak oddziaływać na świadomość Kontrahentów? Akcesoria wspomogą

Kategoria:

Opis

W szeregu przypadków nie uświadamiamy sobie, jak nadzwyczaj reklamy na nas wpływają. Oglądamy je, ponieważ zwykle nie mamy innego wyjścia. Napadają nas zewsząd i nie możemy od nich uciec. Potem idziemy do sklepu i wybieramy wskazane towary. Niewątpliwie niekiedy zdarza się, że jesteśmy wierni jednej konkretnej wypróbowanej marce. Bywa niemniej jednak, że całkiem nieświadomie sięgamy po artykuły, jakich nazwa w jakiś sposób dobrze nam się łączy. Nie jesteśmy niemniej jednak w stanie wytłumaczyć, czemu dokonaliśmy akurat takiego wyboru. Tak oczywiście działa reklama. Kiedy tak właściwie oglądamy spot w telewizji bądź zdjęcie w gazecie, nie powinniśmy potrafić go od początku do końca opowiedzieć.

Twórcy reklam skupiają się na tym, by w jakiś sposób budził solidne skojarzenia i został w ten sposób zapamiętany – rekomendujemy także długopisy reklamowe z nadrukiem. Wykorzystuje się tu najdrobniejsze detale. Występujące w reklamie osoby muszą być ładne, aktywizujące nasze zaufanie. Kolorystyka ma być rozkoszna dla oka, a muzyka i hasła wpadające w ucho. Dzięki temu reklama będzie działać na większość naszych zmysłów i odniesie przemyślany skutek. W czasach, kiedy reklamy otaczają nas ze wszystkich stron, należałoby zwrócić uwagę na to, by odbierać je świadomie. Inaczej ulegniemy manipulacji. Będziemy postępować od początku do końca tak, jak życzą sobie tego producenci. A jakkolwiek każdy z nas pragnie dokonywać wolnego wyboru. W następstwie tego musimy zdać sobie sprawę z tego, że reklamy nie pokazują rzeczywistości, a wyłącznie jej obraz. Świat, jaki spostrzegamy na ekranie telewizora jest idealny. Zawsze jest tu pogoda, ludzie są radośni. Mają nienaganną figurę, fryzurę, makijaż.

Ubierają się modnie, choć nie ekstrawagancko. Dzięki użyciu stosownego produktu ich życie staje się jeszcze bardziej przyjemne. Możliwe kłopoty znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Brzmi to nieomalże jak bajka. I właśnie tak powinno być odbierane. Niewątpliwie reklama pełni również po części funkcję informacyjną. Dzięki niej poznajemy nowości rynkowe, atrybuty niektórych produktów. Co poniektóre z reklamowanych produktów należałoby spowodować. Nie należy niemniej jednak wierzyć we wszystko. Tylko w taki sposób będziemy świadomymi kontrahentami.

X