Włoska kuchnia – na czym serwować pizzę?

Kategoria:

Opis

Dania kuchni włoskiej są pewno w najwyższym stopniu kultowe oraz atrakcyjne na całym globie. Rzecz jasna z reguły zjadamy pizzę. Stało się to, paradoksalnie, dzięki kulturze amerykańskiej, z jakiej pochodzi ceremoniał zamawiania pizzy na wynos. Dziś potrawa ta jest zwykle zamawiana przez młodych ludzi na rozmaitego typu imprezy. Pizza w kuchni włoskiej stanowi jednakże typ przystawki. Tak samo jak popularne u nas spaghetti czy inne danie na bazie makaronu. Oprócz tego we Włoszech można zjeść przepyszne dania koronne, jakie tak jak w Polsce składają się ze specyficznie przyrządzonego mięsa z akcesoriami.

W tym typu kuchni wielkie znaczenie mają też sałatki. Są one traktowane jako bardzo istotny dodatek każdej potrawy. Prócz tego nadzwyczaj ważne w kuchni włoskiej są zupy. W Polsce znana jest w głównej mierze zupa minestrone, którą niesłychanie łatwo można samodzielnie sporządzić w mieszkaniu. Smak potraw włoskich uświetniają również owoce morza, które we Włoszech są dostępne rześkie.

Trzeba niemniej jednak pamiętać, że kuchnia włoska w każdym regionie tego kraju różni się. Pizza to jedna z najpopularniejszych potraw, które kojarzymy w głównej mierze z jedzeniem fast food. Rzeczywiście dzisiaj coraz częściej zamawiamy to danie na wynos. Taka pizza przypomina w głównej mierze amerykańską wersję tej potrawy oraz nie jest perfekcyjna. W większości wypadków robiona jest na grubym cieście i ma dużo sztampowych akcesoriów, czyli sos pomidorowy, ser, szynkę oraz pieczarki.

Mnóstwo lepsze są pizze podawane w prestiżowych włoskich restauracjach. Powinny one mieć cienkie ciasto oraz gigantyczną ilość różnego typu dodatków – w tym również naczyń z Włoch, a te odszukasz na Scapol. Ewidentnie wolno pizzę jeść polaną sosem, niemniej jednak każdy Włoch uzna to nieomalże za profanację tego dania.

Dziś na rynku dostępnych jest wiele tego rodzaju potraw, jakie jesteśmy w stanie kupić zamrożone w hipermarkecie lub dowolnym innym sklepie. Rzecz jasna mnóstwo poprawniejsze jest zamówienie pizzy z restauracji. Z pewnością będzie poprawniejsza, bowiem do jej przygotowania używa się w głównej mierze świeżych składników. Jak najbardziej pizzę można także przyrządzić samodzielnie w domu. To naturalnie dzięki temu zyskamy stuprocentową pewność, co tak w rzeczy samej jemy.

X