Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Odkurzacze ręczne, czy mają jakieś wady?

Opis

Odkurzacz ręczny potrafi wyczyścić wiele rzeczy, których większy odkurzacz nie powinien. Chociaż omówiliśmy wiele zalet odkurzaczy ręcznych, ten tutaj jest, wprawdzie, nieco niejednoznaczny i zależny od tego, jaki rodzaj większej próżni posiadasz jednocześnie.

Omówiliśmy w innym artykule, jak odkurzacz ręczny świetnie sprawdza się przy szybkim sprzątaniu, ale dotyczy to zwłaszcza powierzchni, które mogą zostać uszkodzone przez ciężkie odkurzacze, takich jak drewniane podłogi. Ponownie, jeśli masz odkurzacz parowy lub odkurzacz przeznaczony do podłóg drewnianych, ta korzyść jest prawdopodobnie kwestią sporną.

Ale jeśli masz stary, ciężki odkurzacz, który może porysować lub wgniatać drewniane podłogi, być może lepszym narzędziem do użycia byłoby urządzenie ręczne. Odkurzacz ręczny sprawdza się też lepiej przy czyszczeniu wokół listew przypodłogowych, narożników, pod meblami i na schodach.

Ponownie, aby być uczciwym, inne rodzaje odkurzaczy mogą czyścić te same obszary, ale nie tak łatwo, jak urządzenie ręczne. Musisz kupić dodatkowe osprzęt , dowiedzieć się, jak działają, wyczyścić je itp. Zobacz tutaj.  Przez cały czas ręczny odkurzacz może wykonywać dokładnie tę samą pracę bez dodatkowej pracy.

Potrafią być potężną maszyną

Naturalnie byłoby pomyśleć, że ze względu na ich mały rozmiar i lekkość, ręczne odkurzacze nie są zbyt wydajne. Ale tak naprawdę to nie mogło być mniej prawdziwe.

Ogólna moc będzie się różnić w zależności od urządzenia i marki, ale dostępna jest szeroka gama ręcznych odkurzaczy, które zapewniają mocne uderzenie. Dopóki odrabiasz pracę domową przy zakupie odkurzacza, nie powinieneś być rozczarowany ilością mocy, która jest dostarczana wraz z zakupem. Upewnij się, że odkurzacz ma co najmniej 4 ampery, aby mógł zbierać sierść zwierząt, rozlane płyny i króliki kurzu bez konieczności wielokrotnego przesuwania się po tym obszarze.

Odkurzacze ręczne są wszechstronne

Tu zaczyna się zabawa. Przeciętny odkurzacz ręczny może wykonać swoją pracę, ale jest o wiele więcej korzyści związanych z urządzeniami, które są wyposażone w wiele przystawek i akcesoriów. Kupując odkurzacz ręczny z mnóstwem przystawek, będziesz w stanie posprzątać praktycznie każdą przestrzeń w domu. Szczelinówka z wąskim zakończeniem może wchodzić między poduszki kanapy, rolety i siedzenia samochodu. Może również zmieścić się w niewielkich przestrzeniach między ścianami a meblami i szybko odsysać niewidoczny kurz i sierść zwierząt z narożników i pod szafkami.

Szczotka z miękką końcówką z rurką przedłużającą lub teleskopową rączką może odkurzyć listwy przypodłogowe, rolety i te nieznośne pajęczyny w rogach sufitu. Użyj go do czyszczenia otworów sufitowych i podłogowych, drewnianych podłóg i bibelotów na półkach. Inne przystawki mogą czyścić kanapy, schody i wentylatory sufitowe. Znowu możliwości są nieograniczone.

Czy można uratować zagubione przedmioty?

Wiele osób nie zna tej małej sztuczki życiowej, ale odkurzacz ręczny i rajstopy mogą być używane do ratowania drobnych przedmiotów z niedostępnych miejsc. Z drogocennych kolczyków lub tego obowiązkowego kawałka Lego, który wpadł w otchłań szczelin poduszek kanapy, po prostu naciągnij rajstopy na dyszę i przejedź nimi miejsce, w którym zgubił się przedmiot. Próżnia wyssie go z niepamięci, podczas gdy rajstopy zapobiegną faktycznemu zassaniu do urządzenia.

Aby być uczciwym, ta sztuczka zadziała również ze zwykłymi odkurzaczami, ale tylko wtedy, gdy masz odpowiednią przystawkę. Ale mój ręczny odkurzacz wiele razy uczynił mnie bohaterem w oczach moich dzieci dzięki tej sztuczce, a także uratował moje uszy przed przerażającym napadem złości „zagubionej zabawki”. Z tego powodu być może powinienem ogłosić, że jest to najważniejsza zaleta odkurzaczy ręcznych.

Łatwy w utrzymaniu

Kolejną ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że odkurzacze ręczne są bardzo łatwe w utrzymaniu. Wiele modeli jest bezworkowych, więc nie musisz kupować dodatkowego sprzętu ani magazynować toreb. Po prostu wyrzuć zawartość do kosza i jesteś gotowy do sprzątania następnego bałaganu. Większość filtrów można łatwo wymienić, a części rzadko wymagają czyszczenia lub naprawy.

Jedna uwaga: jeśli Ty lub ktokolwiek w Twoim domu cierpi na alergie, zalecamy wyrzucenie zebranych śmieci do kosza na śmieci lub torby poza domem. W przeciwnym razie część z nich bez wątpienia wróci do domu i prawdopodobnie zanieczyści jakość powietrza w pomieszczeniu. Próżnia może pomóc w alergii , ale tylko wtedy, gdy stosuje się w sposób prawidłowy.

Wiele niedrogich opcji

Ostatnia, ale prawdopodobnie najważniejsza korzyść dla wielu, ogólna cena wysokiej jakości odkurzacza ręcznego jest zaskakująco przystępna. Oczywiście cena będzie się różnić w zależności od marki, funkcji i ogólnej jakości. Ale średnio dobrej jakości odkurzacz ręczny kosztuje około 50-75 USD. Jeśli jest dostarczany z kilkoma załącznikami lub akcesoriami, cena może nieznacznie wzrosnąć.

Ale tak czy inaczej, jest to znacznie mniej niż odkurzacze pionowe , a biorąc pod uwagę wszystkie wymienione powyżej korzyści, jest to rodzaj kradzieży. Mam swój od około roku i od razu ułatwiło mi życie. To było warte około 60 dolarów, które na to wydałem.

Na sam koniec

Odkurzacz ręczny jest jak szwajcarski scyzoryk. Może być mały, ale można go zabrać wszędzie, gdzie go potrzebujesz i jest pełen przydatnych funkcji, które upraszczają wszelkiego rodzaju codzienne sytuacje. Od wykańczania samochodu po sprzątanie małego bałaganu w domu, posiadanie go ma wiele zalet. Nie wiem, jak przez tak długi czas się bez niego obywałam. Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że ​​odkurzacz ręczny powinien być niezbędnym urządzeniem w każdym domu.

X