Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Najpopularniejsze gatunki żywych choinek

Opis

Chyba nikt nie wyobraża sobie bożonarodzeniowych świąt bez ubranego drzewka. Przy wyborze choinek do wyboru są dwie możliwości. Albo zakup sztucznej choinki, która Z pewnością posłuży przez wiele lat, albo też kupowanie co roku zielonej. Ta druga możliwość będzie znacznie lepsza dla przyrody, ponieważ sztuczne choinki wytwarza się najczęściej z plastiku, który trzeba potem poddawać recyklingowi. Naturalne drzewka, które się legalnie sprzedaje, ani odrobinę nie wpływają na dewastację lasów. Pochodzą one bowiem z założonych hodowli, na jakich rosną do uzyskania odpowiedniej wielkości. Wówczas się je wycina i rozwozi do sprzedawców. Choinki cięte hurt Warszawa można już kupić praktycznie od końcówki listopada, sprzedawane są zarówno w marketach budowlanych i centrach handlowych, jak również na każdym bazarze czy targowisku. Podejmując decyzję o takim zakupie należy sprawdzić, czy faktycznie drzewko oferowane jest legalnie. Wszyscy sprzedawcy powinni mieć przy sobie komplet dokumentów poświadczających miejsce pochodzenia, i w przypadku wątpliwości nie trzeba mieć żadnego oporu przed prośbą o ich pokazanie. Klienci do dyspozycji mają kilka odmiennych gatunków choinek, różniących się od siebie zarówno igłami i rozłożeniem gałązek, jak też odpornością na opadanie. Rzecz jasna każdy gatunek drzewek to również inna cena, lecz generalnie jest taka reguła, że im drzewko jest ładniejsze i większe, tym więcej kosztuje.

Najpopularniejszym bożonarodzeniowym drzewkiem jest świerk pospolity. Jego igły są dość krótkie, ponieważ mają około dwóch centymetrów, a oprócz tego sztywne i kłujące. Jednak dość szybko one opadają, co dla wielu osób będzie problematyczne i z tego też powodu wybierają któryś z innych gatunków. Dużą zaletą świerków jest żywiczny, naturalny zapach, który długo się unosi w pomieszczeniu i zapewnia prawdziwą atmosferę świąt. Świerk kłujący ma igły trochę dłuższe od pospolitego i w bardzo ostry sposób zakończone, skąd zresztą pochodzi nazwa tego drzewa. Ten gatunek świerka naturalnie w naszym kraju nie występuje, a sprowadzono go z dalekiej Ameryki. Cena tych choinek może być trochę większa, lecz również znacznie ładniej one wyglądają, mają dość gęste igły i srebrzysty, piękny kolor. Poza tym igły szybko nie spadają, jeśli będą odpowiednie warunki potrafią się utrzymać na gałęziach nawet przez kilka tygodni. Jeszcze bardziej odporna na gubienie igieł jest jodła kaukaska hurt Warszawa. Przy niej tego opadania praktycznie nie ma, bowiem igły jodeł zasychają. Przez to drzewko może stanowić ozdobę w domu nawet przez dwa miesiące, bez potrzeby codziennego sprzątania dookoła. Jodły prezentują się bardzo ładnie, ponieważ mają dużą gęstość, ale w zasadzie wcale nie pachną. Niewątpliwie ich dużą wadą jest cena, najwyższa spośród wszystkich bożonarodzeniowych drzewek. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje sosna. Wygląda ona inaczej niż poprzednie drzewka, gdyż jest stosunkowo rzadka, a równocześnie gałązki są otoczone igłami o długości nawet dziesięciu cm. Sosny mają intensywny, żywiczy aromat, tak samo jak świerki pospolite.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
X