Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dbać o żywą choinkę, żeby pięknie wyglądała przez okres świąt

Opis

Naturalne choinki od jakiegoś czasu się cieszą coraz większym zainteresowaniem. Całkiem niedawno jeszcze wiele osób kupowało sztuczne, z uwagi na ich bardzo ładny oraz fakt, że służyć one mogą przez wiele lat. Lecz sztuczna choinka, mimo że zielona i gęsta, nie zapewni takiej atmosfery jak prawdziwa, głównie jeżeli chodzi o zapach. Do tego dochodzi jeszcze temat ekologii. Utylizacja tworzyw, z których są wykonane sztuczne choinki stwarza wiele problemów, a niejednokrotnie trafiają one nie na wysypiska odpadów, a do lasów czy na łąki. Przy naturalnych drzewkach jest zupełnie inaczej. W pierwszej chwili może się wydawać co wspólnego z ekologią ma wycinanie drzewek, lecz należy tu wszystkich uspokoić. Choinki żywe hurt Warszawa są oferowane głównie z dedykowanych plantacji, na jakich uprawia się je na takie właśnie okazje. Drzewka z lasów wycinane nie będą, chyba że sprzedaż jest prowadzona przez nadleśnictwa, ale wtedy wszystko realizowane jest pod nadzorem uprawnionego leśniczego. Dodatkowo takie plantacje są przez kilka lat domem dla wielu owadów i zwierząt, co dodatkowo sprzyja naturalnemu środowisku. Żywe choinki dostarczane są do klientów w dwóch wersjach. Większe drzewka są cięte, zawija się je w i następnie wiezie do punktów sprzedaży. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też choinki posadzone w doniczce, mające nieco mniejszą wysokość. Plusem takiej choinki jest to, że na wiosnę zasadzić ją można do ogródka, gdzie powinna się bez problemów przyjąć.

Kupienie żywej choinki zacząć należy od zdecydowania, jaki gatunek chce się mieć w domu. Poszczególne gatunki choinek znacznie się bowiem różnią wyglądem ale też i opadaniem igieł, a akurat to dla niejednej osoby ma kluczowe znaczenie. Najpopularniejszym u nas drzewkiem jest świerk pospolity. Jego główną zaletą jest niska cena i ładny, żywiczny zapach, lecz każdy chyba kto go miał kiedyś w domu narzekał na konieczność sprzątania opadniętych igieł. Bo w przypadku świerków igły opadają bardzo szybko, nawet jeśli pień cały czas znajduje się pod wodą. Zdecydowanie lepiej wypada pod tym względem świerk kłujący, choć przy nim akurat wiele osób mocno narzeka na jego bardzo ostre igły. Zdecydowanie najładniejsza, ale też najdroższa jest jodła kaukaska hurt Warszawa. Gatunek ten od pewnego czasu cieszy się rosnącym zainteresowaniem, gdyż choinki te są bardzo ładne, a jednocześnie w zasadzie wcale nie wypadają im igły. Jednak nieistotne, jakie drzewko się wybierze, to o każde należy odpowiednio zadbać, aby długo ładnie się prezentowało. W pierwszej kolejności należy zwrócić dużą uwagę na odpowiednią jakość w czasie zakupu. Jeżeli gałązki będą mało sprężyste, a igły zaczną wypadać, to lepiej rozglądnąć się za czymś innym. Po kupnie nie można od razu wstawiać choinki do ciepłego pokoju. Lepiej ją dzień czy dwa przytrzymać w mniejszej temperaturze, przykładowo w garażu lub piwnicy, i dopiero wtedy ustawić ją na miejscu. Duże znaczenie ma, żeby pień cały czas był zanurzony w wodzie. Służą do tego celu odpowiednie stojaki, lecz pamiętać też należy o systematycznym dolewaniu wody.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
X