Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Oleje do drewna

Opis

Lakiery oraz oleje do drewna – z jakiej przyczyny trzeba je wykorzystywać?
Odpowiedź jest dość łatwa ponieważ drzewo ma niesłychanie niemało naturalnych wrogów jakimi są nie wątpliwie wilgoć, jaka doprowadza prędzej czy później do pleśni jak oraz porastania przestrzeni drewnianych grzybem. Kolejnym bezsprzecznie czynnikiem jest promieniowanie słoneczne UV które powoduje że drzewo traci swój naturalny kolor ciemniejąc. Perfekcyjnie to dostrzega się na przykładzie wiszących obrazów przez kilkanaście lat na boazerii w tym samym położeniu. Kiedy je przesuniemy zobaczymy naturalny kolor drzewa bo za takimi detalami nie dochodziły promienie słoneczne nie zmieniając koloru drzewa. Kolejnym groźnym czynnikiem dla drewna są wahania temperatur które wysuszają oraz po przez zmiany ciepła powodują że drzewo kurczy się, a następnie rozszerza raptownie co doprowadza do pęknięć i łuszczenia się szczegółów drewnianych.

Najgorszym problemem niemniej jednak prawdopodobnie są korniki które żłobiąc nieustanne tunele w naszych elementach drewnianych znacząco osłabiają jego wytrzymałość oraz walory estetyczne. Właśnie dlatego również niesłychanie istotne jest to by zadbać o nasze drewniane otoczenie gdyż tylko stosując profesjonalne lakiery, oleje do drewna oraz impregnaty jesteśmy w stanie powstrzymać lub też choć spowolnić procesy jakie bezpowrotnie demolują skonstruowany przez nas drewniany skarb który nas otacza. Przed polakierowaniem naszych materiałów drewnianych po wyborze intrygującego nas lakieru należy w głównej mierze dogłębnie oczyścić interesującą nas powierzchnię na którą będziemy nakładać lakier. Jeśli materiał został dopiero co wyprodukowany, wyjechał z tartaku zaleca się oczyszczenie go np. miotłą w celu usunięcia trocin oraz pyłu. następnie zastosowanie impregnatu do drewna który do tego zabezpieczy nasze drzewo przed niechcianymi gośćmi i wpływem elementów zewnętrznych takich jak wilgotność, mróz. Jeśli powierzchnia była już wcześniej dopuszcza się chociaż nie jest to konieczne, delikatne wytarcie powierzchni drewnianych drobnoziarnistym papierem ściernym, przetarcie szlifowanej przestrzeni szmatką nasączoną w rozpuszczalniku, a następnie nałożenie warstwy lakieru. Nie zapominajmy że nie przynależy przesadzać z ilością nabieranego lakieru na pędzel.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
X