Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kiedy przy budowie domu potrzebne będzie wsparcie geodety

Kategoria:

Opis

Planując budowę swojego domu trzeba też zaplanować potrzebę współpracy z wieloma specjalistami. Ma to o tyle znaczenie, że pewne etapy można realizować dopiero po zrobieniu czegoś wcześniej, a niektórzy z takich specjalistów mają mocno odległe terminy. Jednym z pierwszych specjalistów, do których trzeba się zwrócić o pomoc, jest geodeta. W praktyce będzie to pierwsze ze spotkań, ale nie ostatnie, ponieważ w większości przypadków będą czekały inwestora jeszcze co najmniej dwa. Jeżeli ktoś będzie już miał władną działkę i znaleziony plan budynku, to żeby wystartować z pracami fizycznymi trzeba będzie opracować projekt budowlany, a do niego jest konieczna mapa wykonana przez geodetę. Na tej mapie znaleźć się muszą granice działki i jej otoczenie, a jeżeli w pobliżu są inne budynku, to również one. Przepisy określają dokładnie potrzebne informacje do umieszczenia, i geodeta nie będzie miał żadnego problemu z przygotowaniem tego typu mapy.

Kolejne spotkanie z geodetą mieć będzie miejsce już na samej działce. Wtedy trzeba budynek ustawić w odpowiedniej lokalizacji, przy zachowaniu wszystkich wymaganych przepisami odległości. Czyli geodeta wyznaczy zarys fundamentów oraz osie budynku, a na zakończenie sporządzi z tego odpowiednie zapisy do dziennika budowy. Ważnym elementem tego etapu jest przymocowanie w gruncie odpowiednich znaczników, jakie w przyszłości mogą stanowić punkty odniesienia. Po ustaleniu dokładnego położenia budynku na działce przystąpić można do rozpoczęcia prac, i po ich skończeniu należy trzeci raz poprosić geodetę o pomoc. Tym razem do zrobienia mapy z faktycznym położeniem obiektu i wszystkimi przyłączami, co jest konieczne aby otrzymać pozwolenie na zamieszkanie. Wybierając geodetę istotne jest, żeby była to osoba mająca odpowiednie doświadczenie i umiejętności, bo jakieś pomyłki opóźnić mogą inwestycję lub być przyczyną strat finansowych. Osoby które się interesują tym tematem mogą zaglądnąć do serwisu Horyzont Geodezja, znajdą tam dużo ciekawych informacji na temat takich zagadnień.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
X