Folia wykonana z PCV – przed jakimi czynnikami może zabezpieczać

Kategoria:

Opis

W magazynach czy na halach produkcyjnych niejednokrotnie może się pojawić potrzeba zabezpieczenia przed niekorzystnymi czynnikami. Pośród dużej ilości używanych do tego rozwiązań szczególnym zainteresowaniem cieszą się folie PCV. Lecz nie są to cienkie folie, jakie można często zobaczyć w wielu w domach.

Folie przemysłowe są znacznie grubsze, bo mieć nawet mogą kilka milimetrów grubości. To rzecz jasna wpływa na ich parametry użytkowe, a do tych przyczepić się naprawdę nie ma do czego. Materiał ten zapewnia dużą odporność i wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, dzięki czemu elementy zrobione z niego cechują się trwałością na lata. Folia PCV jest w zasadzie całkowicie odporna na działanie wody, lecz również i na dużo substancji chemicznych.

Z tego też powodu świetnie się sprawdzi w formie ochrony przed śniegiem czy deszczem, ale też pyłami, kurzem oraz dymem. Jedną z ważniejszych zalet tego materiały jest bardzo dobra termiczna izolacja. W praktyce jest ona większa niż przy drewnie, dlatego świetnie się sprawdza w formie osłon oddzielających pomieszczenia o różnej temperaturze. Wtedy najczęściej stosowana jest folia paskowa, z której po docięciu można zrobić funkcjonalną i praktyczną przegrodę o dowolnej szerokości. Kolejną cechą, jaka bardzo się przydaje w przypadku tego materiału, jest duża rozpiętość kolorów. Klasyczna folia jest przezroczysta i ma przepuszczalność światła na poziomie szyb szklanych, lecz może ona zostać zabarwiona na jakąś wybraną barwę.

X